FCH190N65F-F085 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
onsemi
På lager: 191
Datablad
Similar
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
Similar
Infineon Technologies
På lager: 74
Infineon Technologies
På lager: 158
På lager: 162
På lager: 0
På lager: 48
På lager: 695
På lager: 62
På lager: 227
IXYS
IXYS
På lager: 560
N-kanal 650 V 20,6A (Tc) 208W (Tc) Hulmontering TO-247-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Fairchild Field Stop Trench IGBT | Digi-Key Daily
FCH190N65F-F085
DigiKeys varenummer
FCH190N65F-F085-ND
Producenter
Producentens varenummer
FCH190N65F-F085
Beskrivelse
MOSFET N-CH 650V 20.6A TO247-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FCH190N65F-F085 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
82 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
3181 pF @ 25 V
Emballage
Rør
Effektspredning (maks.)
208W (Tc)
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
FET-type
Klasse
Automotive
Teknologi
Kvalifikation
AEC-Q101
Afladning til kildespænding (Vdss)
650 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-247-3
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
190mOhm @ 27A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA