1N5919BG
DigiKeys varenummer
1N5919BGOS-ND
Producenter
Producentens varenummer
1N5919BG
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.6V 3W AXIAL
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.6 V 3 W ±5% Hulmontering Aksial
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
5 µA @ 3 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
–65°C – 200°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Tolerance
±5%
Leverandørs enhedspakning
Aksial
Effekt - Maks.
3 W
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
2 Ohms