PH1-230/120-051 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Molex
På lager: 1.307
Datablad
Similar
Molex
På lager: 8.427
Datablad
3M
Preci-Dip
På lager: 39
Preci-Dip
Amphenol CS (FCI)
På lager: 22
Amphenol CS (FCI)
Tilslutnings-header Hulmontering 5 positioner 0,100" (2,54mm)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PH1-230/120-051
DigiKeys varenummer
PH1-230/120-051-ND
Producenter
Producentens varenummer
PH1-230/120-051
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,230" (5,84mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,120" (3,05mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,450" (11,43mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,100" (2,54mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
Flash
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Uafskærmet
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
250V