Billede for OSTVO203150 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
OSTVO203150
DigiKeys varenummer
OSTVO203150-ND
Producenter
Producentens varenummer
OSTVO203150
Beskrivelse
TERM BLOCK HDR 20POS 3.81MM
Detaljeret beskrivelse
20 Position Klemmeblok Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider) 0,150" (3,81mm) Lodret Hulmontering
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Producenter
On Shore Technology Inc.
Strøm - UL
10 A
Serie
Spænding - UL
300 V
Emballage
Bulk
Farve
Grøn
Driftstemperatur
-30°C – 105°C
Type
Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider)
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Antal positioner
20
Positioner pr. niveau
10
Antal niveauer
2
Husmateriale
Termoplast
Afstand
0,150" (3,81mm)
Kontaktendeslængde
0,138" (3,50mm)
Hovedretning
Lodret
Isoleringshøjde
0,862" (21,89mm)