XW4N-14D1-A
DigiKeys varenummer
39-XW4N-14D1-A-ND
Producenter
Producentens varenummer
XW4N-14D1-A
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.50MM
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
14 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,138" (3,50mm) 180° Frithængende (In-Line)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
XW4N-14D1-A Modeller
Kategori
Spænding - IEC
160 V
Producenter
Omron Electronics Inc-EMC Div
Strøm - UL
8 A
Serie
Spænding - UL
300 V
Emballage
Bakke
Trådtykkelse eller område - AWG
16-24 AWG
Varestatus
Aktiv
Trådtykkelse eller område - mm²
0,2-1,5mm²
Type
Stik, Hunfatninger
Farve
Sort
Antal positioner
14
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Positioner pr. niveau
14
Kontaktkoblingsfinish
Guld
Antal niveauer
1
Funktioner
Armaktiveret
Afstand
0,138" (3,50mm)
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stiks ledningsindgang
180°
Lednings afisoleringslængde
9,5mm
Termineringsudformning
Skrueløs - benfjeder, Skub ind-fjeder
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Husmateriale
Polyamid (PA), Nylon
Strøm - IEC
8A
Isoleringshøjde
0,423" (10,75mm)