XW4M-36D2-V1DS
DigiKeys varenummer
39-XW4M-36D2-V1DS-ND
Producenter
Producentens varenummer
XW4M-36D2-V1DS
Beskrivelse
TERM BLOCK HDR 36POS 3.50MM
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
36 Position Klemmeblok Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider) 0,138" (3,50mm) Lodret Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
XW4M-36D2-V1DS Modeller
Kategori
Strøm - IEC
8A
Producenter
Omron Electronics Inc-EMC Div
Spænding - IEC
160 V
Serie
Strøm - UL
8 A
Emballage
Bakke
Spænding - UL
300 V
Varestatus
Aktiv
Farve
Sort
Type
Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider)
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Antal positioner
36
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Positioner pr. niveau
18
Funktioner
Smæklåse
Antal niveauer
2
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Afstand
0,138" (3,50mm)
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Hovedretning
Lodret
Husmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Termineringsudformning
Loddemetal
Isoleringshøjde
0,728" (18,50mm)