XW4M-12D1-H1DS
DigiKeys varenummer
39-XW4M-12D1-H1DS-ND
Producenter
Producentens varenummer
XW4M-12D1-H1DS
Beskrivelse
TERM BLOCK HDR 12POS 3.50MM
Detaljeret beskrivelse
12 Position Klemmeblok Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider) 0,138" (3,50mm) 90°, retvinklet Hulmontering
EDA/CAD-modeller
XW4M-12D1-H1DS Modeller
Kategori
Strøm - IEC
8A
Spænding - IEC
160 V
Serie
Strøm - UL
8 A
Spænding - UL
300 V
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Antal positioner
12
Positioner pr. niveau
12
Afstand
0,138" (3,50mm)
Hovedretning
90°, retvinklet
Isoleringshøjde
0,250" (6,35mm)