XW4M-11D1-H1DS
DigiKeys varenummer
39-XW4M-11D1-H1DS-ND
Producenter
Producentens varenummer
XW4M-11D1-H1DS
Beskrivelse
TERM BLOCK HDR 11POS 3.50MM
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
11 Position Klemmeblok Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider) 0,138" (3,50mm) 90°, retvinklet Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
XW4M-11D1-H1DS Modeller
Kategori
Strøm - IEC
8A
Producenter
Omron Electronics Inc-EMC Div
Spænding - IEC
160 V
Serie
Strøm - UL
8 A
Emballage
Bakke
Spænding - UL
300 V
Varestatus
Aktiv
Farve
Sort
Type
Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider)
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Antal positioner
11
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Positioner pr. niveau
11
Funktioner
Smæklåse
Antal niveauer
1
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Afstand
0,138" (3,50mm)
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Hovedretning
90°, retvinklet
Husmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Termineringsudformning
Loddemetal
Isoleringshøjde
0,250" (6,35mm)