V-10G3-1C24-K
V-10G3-1C24-K
V-10G3-1C24-K
DigiKeys varenummer
SW1068-ND
Producenter
Producentens varenummer
V-10G3-1C24-K
Beskrivelse
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontakt SPDT Chassismontering
Kategori
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,187" (4,7mm)
Producenter
Omron Electronics Inc-EMC Div
IP (Ingress Protection)
IP40
Serie
Driftskraft
35gf
Emballage
Bakke
Driftsposition
0,600" (15,2mm)
Varestatus
Aktiv
For-vandring
0,354" (9,0mm)
Kredsløb
SPDT
Differentiale vandring
0,110" (2,8mm)
Switch-funktion
On-Mom
Overbevægelse
0,125" (3,2mm)
Strømklassificering (AMPS)
10A (AC), 100mA (DC)
Mekanisk levetid
50000000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
250 V
Elektrisk levetid
300.000 cyklusser
Spændingsklassifikation - DC
125 V
Driftstemperatur
-25°C – 80°C