G6C-1114P-US-DC24
G6C-1114P-US-DC24
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
G6C-1114P-US DC24
DigiKeys varenummer
39-G6C-1114P-USDC24-ND
Producenter
Producentens varenummer
G6C-1114P-US DC24
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G6C-1114P-US DC24 Modeller
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
16,8VDC
Emballage
Bulk
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
10 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
10 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmateriale
Sølvlegering, Uden kadmium
Kontaktnormering (Strøm)
10 A
Godkendelsesagentur
CSA, TUV, UR, VDE
Switch-spænding
380VAC, 125VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
3800VA, 1250W
Spolemodstand
2.88 kOhms
Spolestrøms
8.3 mA