G5RL-1-E AC115/120
G5RL-1-E AC115/120
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
G5RL-1-E AC115/120
DigiKeys varenummer
Z2312-ND
Producenter
Producentens varenummer
G5RL-1-E AC115/120
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 120V
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPDT (1 Form C) 120VAC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G5RL-1-E AC115/120 Modeller
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - flusbeskyttelse
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
90VAC
Emballage
Bulk
Frigøringsniveau-spænding
18VAC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
15 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
5 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Kontaktnormering (Strøm)
16 A
Godkendelsesagentur
CQC, CSA, cURus, UR, VDE
Switch-spænding
250VAC, 24VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
4000VA, 384W
Spolemodstand
11.6 kOhms
Spolestrøms
6.3 mA