G5Q-1A-EL2-HA-DC24
G5Q-1A-EL2-HA-DC24
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
G5Q-1A-EL2-HA DC24
DigiKeys varenummer
39-G5Q-1A-EL2-HADC24-ND
Producenter
Producentens varenummer
G5Q-1A-EL2-HA DC24
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G5Q-1A-EL2-HA DC24 Modeller
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - flusbeskyttelse
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
18VDC
Emballage
Bakke
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
10 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
5 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmateriale
Sølvlegering, Uden kadmium
Kontaktnormering (Strøm)
10 A
Godkendelsesagentur
CQC, CSA, UR, VDE
Switch-spænding
277VAC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
2770VA
Spolemodstand
1.44 kOhms
Spolestrøms
16.7 mA