G2R-2-DC48
G2R-2-DC48
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
G2R-2 DC48
DigiKeys varenummer
39-G2R-2DC48-ND
Producenter
Producentens varenummer
G2R-2 DC48
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPDT (2 Form C) 48VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G2R-2 DC48 Modeller
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - flusbeskyttelse
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
33,6VDC
Emballage
Bakke
Frigøringsniveau-spænding
7,2VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
15 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
5 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Kontaktnormering (Strøm)
5 A
Godkendelsesagentur
CSA, TUV, UR, VDE
Switch-spænding
380VAC, 125VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
1900VA, 625W
Spolemodstand
4.17 kOhms
Spolestrøms
11.5 mA