D3V-16G4-1C25-K
DigiKeys varenummer
SW703-ND
Producenter
Producentens varenummer
D3V-16G4-1C25-K
Beskrivelse
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontakt SPDT Chassismontering
Kategori
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,187" (4,7mm)
Producenter
Omron Electronics Inc-EMC Div
IP (Ingress Protection)
IP40
Serie
Driftskraft
125gf
Emballage
Bakke
Frakoblingskraft
14gf
Varestatus
Aktiv
Driftsposition
0,738" (18,7mm)
Kredsløb
SPDT
For-vandring
0,157" (4,0mm)
Switch-funktion
On-Mom
Differentiale vandring
0,031" (0,8mm)
Strømklassificering (AMPS)
16A (AC), 100mA (DC)
Overbevægelse
0,062" (1,6mm)
Spændingsklassifikation - AC
250 V
Mekanisk levetid
10000000 cyklusser
Spændingsklassifikation - DC
125 V
Elektrisk levetid
100.000 cyklusser
Aktuatortype
Arm, simuleret rulle
Driftstemperatur
-25°C – 105°C