S8FS-G60024CD
DigiKeys varenummer
Z7858-ND
Producenter
Producentens varenummer
S8FS-G60024CD
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 600W
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 27A
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
S8FS-G60024CD Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
600W
Producenter
Omron Automation and Safety
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Boks
Effektivitet
90%
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-20°C – 70°C (med reduktion)
Inputtype
AC
Funktioner
Justerbart output, PFC, Universalindgang
Antal output
1
Størrelse/dimension
7,48" L x 1,66" B x 4,02" H (170,0mm x 42,2mm x 102,0mm)
AC-spænding - Input
85 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV, UL
Spænding - Output 1
24V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
27A