MGN2A-AC120
DigiKeys varenummer
Z263-ND
Producenter
Producentens varenummer
MGN2A-AC120
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 120V
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPST-NO (2 Form A) 120VAC Spole Chassismontering
Kategori
Spoletype
Ikke-låsende
Mfr
Termineringsudformning
Skrueterminal
Serie
Spoleisolering
Klasse F
Emballage
Bulk
Aktiveringsniveau-spænding
102VAC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
30 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
30 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-45°C – 80°C
Kontaktform
DPST-NO (2 Form A)
Godkendelsesagentur
cURus
Kontaktnormering (Strøm)
30 A
Relætype
Switch-spænding
600VAC, 28VDC - maks.
Spolemodstand
295 Ohms
Belastning - Maks omskiftning
18000VA, 840W
Grundlæggende varenummer
Spolestrøms
79 mA