LY2N-D2-DC24
DigiKeys varenummer
Z2266-ND
Producenter
Producentens varenummer
LY2N-D2-DC24
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPDT (2 Form C) 24VDC Spole Til fatning
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LY2N-D2-DC24 Modeller
Funktioner
Indikator med lys
Mfr
Termineringsudformning
Plug-in
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
19,2VDC
Emballage
Bulk
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
25 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
25 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-25°C – 55°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Kontaktnormering (Strøm)
10 A
Godkendelsesagentur
CE, CSA, TUV, UR
Switch-spænding
250VAC, 125VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
2500VA, 1250W
Spolemodstand
650 Ohms
Spolestrøms
36.9 mA