UVT020A0X3-SRZ
DigiKeys varenummer
555-UVT020A0X3-SRZTR-ND - Tape & Reel (TR)
555-UVT020A0X3-SRZCT-ND - Afskåret tape (CT)
555-UVT020A0X3-SRZDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UVT020A0X3-SRZ
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V 110W
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul DC-DC-omformere 1 Output 0,6 – 5,5V 20A 3V - 14,4V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UVT020A0X3-SRZ Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
110 W
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, UVLO
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
95,2%
Type
Ikke-isoleret PoL-modul
Monteringstype
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
16-SMD-modul
Spænding - Input (min.)
3V
Størrelse/dimension
0,80" L x 0,45" B x 0,33" H (20,3mm x 11,4mm x 8,5mm)
Spænding - Input (maks.)
14,4V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
20A