PVX012A0X3-SRZ
DigiKeys varenummer
555-PVX012A0X3-SRZTR-ND - Tape & Reel (TR)
555-PVX012A0X3-SRZCT-ND - Afskåret tape (CT)
555-PVX012A0X3-SRZDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PVX012A0X3-SRZ
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V 66W
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul DC-DC-omformere 1 Output 0,6 – 5,5V 12A 3V - 14,4V Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
66 W
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, UVLO
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
93,9%
Type
Ikke-isoleret PoL-modul
Monteringstype
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
17-SMD-modul
Spænding - Input (min.)
3V
Størrelse/dimension
0,48" L x 0,48" B x 0,34" H (12,2mm x 12,2mm x 8,5mm)
Spænding - Input (maks.)
14,4V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
12A