MDT040A0X3-SRPHDZ
DigiKeys varenummer
555-MDT040A0X3-SRPHDZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MDT040A0X3-SRPHDZ
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 0.45-2V 80W
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul, Digital DC-DC-omformere 1 Output 0,45 – 2V 40A 4,5V - 14,4V Indgang
Kategori
Strøm - Output (maks.)
40A
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, UVLO
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
91,5%
Type
Ikke-isoleret PoL-modul, Digital
Monteringstype
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
Modul
Spænding - Input (min.)
4,5V
Størrelse/dimension
1,30" L x 0,53" B x 0,43" H (33,0mm x 13,5mm x 10,9mm)
Spænding - Input (maks.)
14,4V