EHHD020A0F41-HZ
DigiKeys varenummer
555-EHHD020A0F41-HZ-ND
Producenter
Producentens varenummer
EHHD020A0F41-HZ
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 3,3V 20A 18V - 75V Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
66 W
Mfr
Spænding - Isolering
2.25 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bulk
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, UVLO
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Isoleret modul
Effektivitet
91%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
18V
Pakke/hus
8-DIP-modul, 1/8 brick
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
2,28" L x 0,90" B x 0,47" H (57,9mm x 22,8mm x 12,0mm)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Strøm - Output (maks.)
20A