EBVW020A0B41-HZ
DigiKeys varenummer
555-EBVW020A0B41-HZ-ND
Producenter
Producentens varenummer
EBVW020A0B41-HZ
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 12V 240W
Detaljeret beskrivelse
Mellembuskonverter DC-DC-omformere 1 Output 12V 20A 36V - 75V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EBVW020A0B41-HZ Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
240 W
Mfr
Spænding - Isolering
2.25 kV
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, UVLO
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Effektivitet
95,2%
Spænding - Input (min.)
36V
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
2,30" L x 0,90" B x 0,44" H (58,4mm x 22,9mm x 11,1mm)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Strøm - Output (maks.)
20A