EBDW020A0B41Z
DigiKeys varenummer
555-EBDW020A0B41Z-ND
Producenter
Producentens varenummer
EBDW020A0B41Z
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 12V 240W
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Mellembusomformer, Digital DC-DC-omformere 1 Output 12V 20A 36V - 75V Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
240 W
Mfr
Spænding - Isolering
2.25 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bulk
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, UVLO
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Mellembusomformer, Digital
Effektivitet
95,2%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
36V
Pakke/hus
8-DIP-modul, 1/8 brick
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
2,30" L x 0,90" B x 0,44" H (58,4mm x 22,9mm x 11,1mm)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Strøm - Output (maks.)
20A