OWPB-121230S-40-3.6
DigiKeys varenummer
3949-OWPB-121230S-40-3.6TR-ND - Tape & Reel (TR)
3949-OWPB-121230S-40-3.6CT-ND - Afskåret tape (CT)
3949-OWPB-121230S-40-3.6DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
OWPB-121230S-40-3.6
Beskrivelse
BUZZER PIEZO 3.6V 12X12MM SMD
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Summere Transducer, Eksternt drevet Piezo 36 V 3mA 4kHz 75dB @ 3,6V, 10cm Overflademontering Loddepuder
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OWPB-121230S-40-3.6 Modeller
Kategori
Driftstilstand
Enkelt tone
Producenter
Ole Wolff Electronics Inc
Lydtrykniveau (SPL)
75dB @ 3,6V, 10cm
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Forsyning
3mA
Varestatus
Aktiv
Portplacering
Side
Driverkredsløb
Transducer, Eksternt drevet
Driftstemperatur
-20°C – 70°C
Inputtype
Peak-peak-signal
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
36 V
Terminering
Loddepuder
Spændingsområde
25V
Størrelse/dimension
0,472" L x 0,472" B (12,00mm x 12,00mm)
Frekvens
4kHz
Højde - Monteret (maks.)
0,118" (3,00mm)