S40F1C-P09MCC0-400S
DigiKeys varenummer
1907-1643-ND
Producenter
Producentens varenummer
S40F1C-P09MCC0-400S
Beskrivelse
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
9 Cirkulært positionsstik Stik, Hanben Loddekop
Kategori
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Mfr
Farve
Sølv
Serie
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Emballage
Bulk
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Hætte, Trækaflastning
Stikforbindelse type
Afskærmning
Antal positioner
9
Strømklassificering (AMPS)
4A
Kappestørrelse - Indsats
Kabelåbning
0,138" – 0,157" (3,50mm – 4,00mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Driftstemperatur
-40°C – 120°C