S20F1C-P07MCC0-500S
DigiKeys varenummer
1907-1524-ND
Producenter
Producentens varenummer
S20F1C-P07MCC0-500S
Beskrivelse
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Detaljeret beskrivelse
7 Cirkulært positionsstik Stik, Hanben Loddekop
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
S20F1C-P07MCC0-500S Modeller
Kategori
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Mfr
Farve
Sølv
Serie
IP (Ingress Protection)
IP50 - Støvbeskyttet
Emballage
Bulk
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Hætte, Trækaflastning
Stikforbindelse type
Afskærmning
Antal positioner
7
Strømklassificering (AMPS)
4A
Kappestørrelse - Indsats
Kabelåbning
0,177" – 0,197" (4,50mm – 5,00mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Driftstemperatur
-40°C – 120°C