S10K0C-P07MCC0-5000
DigiKeys varenummer
S10K0C-P07MCC0-5000-ND
Producenter
Producentens varenummer
S10K0C-P07MCC0-5000
Beskrivelse
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Detaljeret beskrivelse
7 Cirkulært positionsstik Stik, Hanben Loddekop
EDA/CAD-modeller
S10K0C-P07MCC0-5000 Modeller
Kategori
Kappefinish
Krom over nikkel
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Stikforbindelse type
Afskærmning
Antal positioner
7
Strømklassificering (AMPS)
4A
Kappestørrelse - Indsats
Kabelåbning
0,177" – 0,197" (4,50mm – 5,00mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Driftstemperatur
-40°C – 120°C