S10F1C-P07MCC0-4000
DigiKeys varenummer
1907-1424-ND
Producenter
Producentens varenummer
S10F1C-P07MCC0-4000
Beskrivelse
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
7 Cirkulært positionsstik Stik, Hanben Loddekop
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
S10F1C-P07MCC0-4000 Modeller
Kategori
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Mfr
Farve
Sølv
Serie
IP (Ingress Protection)
IP50 - Støvbeskyttet
Emballage
Bulk
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Hætte
Stikforbindelse type
Afskærmning
Antal positioner
7
Strømklassificering (AMPS)
4A
Kappestørrelse - Indsats
Kabelåbning
0,138" – 0,157" (3,50mm – 4,00mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Driftstemperatur
-40°C – 120°C