K40F1C-P09LCC0-450S
DigiKeys varenummer
1907-1408-ND
Producenter
Producentens varenummer
K40F1C-P09LCC0-450S
Beskrivelse
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
9 Cirkulært positionsstik Koblingsstik, Hunfatninger Loddekop
Kategori
Kappefinish
Krom over nikkel
Mfr
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Serie
Farve
Sølv
Emballage
Bulk
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse type
Funktioner
Hætte, Trækaflastning
Antal positioner
9
Strømklassificering (AMPS)
4A
Kappestørrelse - Indsats
Kabelåbning
0,157" – 0,177" (4,00mm – 4,50mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Driftstemperatur
-40°C – 120°C