K21K0C-P16LCC0-600S
DigiKeys varenummer
1907-1337-ND
Producenter
Producentens varenummer
K21K0C-P16LCC0-600S
Beskrivelse
CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
16 Cirkulært positionsstik Koblingsstik, Hunfatninger Loddekop
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
K21K0C-P16LCC0-600S Modeller
Kategori
Kappefinish
Krom over nikkel
Mfr
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Serie
Farve
Sølv
Emballage
Bulk
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Hætte, Trækaflastning
Stikforbindelse type
Strømklassificering (AMPS)
4A
Antal positioner
16
Kabelåbning
0,217" – 0,236" (5,50mm – 6,00mm)
Kappestørrelse - Indsats
1
Driftstemperatur
-40°C – 120°C