K11F1C-P08LFG0-5000
DigiKeys varenummer
1907-1219-ND
Producenter
Producentens varenummer
K11F1C-P08LFG0-5000
Beskrivelse
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8 Cirkulært positionsstik Koblingsstik, Hunfatninger Loddekop
Kategori
Kappefinish
Krom over nikkel
Mfr
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Serie
Farve
Sølv
Emballage
Bulk
IP (Ingress Protection)
IP50 - Støvbeskyttet
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse type
Funktioner
Hætte
Antal positioner
8
Strømklassificering (AMPS)
7,5A
Kappestørrelse - Indsats
1
Kabelåbning
0,177" – 0,197" (4,50mm – 5,00mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Driftstemperatur
-40°C – 120°C