GK0WBC-P16LBC0-000L
DigiKeys varenummer
1907-GK0WBC-P16LBC0-000L-ND
Producenter
Producentens varenummer
GK0WBC-P16LBC0-000L
Beskrivelse
CONN RCPT FMALE 16POS SOLDER CUP
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
16 Cirkulært positionsstik Koblingsstik, Hunfatninger Loddekop
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
GK0WBC-P16LBC0-000L Modeller
Kategori
Primær materiale
Metal
Mfr
Kappemateriale
Messing
Serie
Kappefinish
Krom
Emballage
Bulk
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Farve
Sølv
Stikforbindelse type
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Antal positioner
16
Afskærmning
Kappestørrelse - Indsats
Strømklassificering (AMPS)
1A
Monteringstype
Panelmontering
Spændingsklassifikation
250V
Monteringsfunktion
Skillehus - forsidemøtrik
Driftstemperatur
-51°C – 125°C