C10WDM-P12XMM0-0000
DigiKeys varenummer
1907-C10WDM-P12XMM0-0000-ND
Producenter
Producentens varenummer
C10WDM-P12XMM0-0000
Beskrivelse
PLUG, MALE PINS 12POS FREE-HNG
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12 (10 + 2 strøm) Cirkulært positionsstik Stik, Hanben Loddekop
Kategori
Primær materiale
Metal
Mfr
Kappemateriale
Messing
Serie
Kappefinish
Ruthenium over elektrofri nikkel
Emballage
Bulk
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Farve
Sort, Sølv
Stikforbindelse type
IP (Ingress Protection)
IP68/IP69K - Støvtæt, Vandbestandig, Vandtæt
Antal positioner
12 (10 + 2 strøm)
Strømklassificering (AMPS)
1A, 5A
Kappestørrelse - Indsats
Kabelåbning
0,126" – 0,276" (3,20mm – 7,00mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Driftstemperatur
-51°C – 125°C