MKL36Z128VLH4
DigiKeys varenummer
MKL36Z128VLH4-ND
Producenter
Producentens varenummer
MKL36Z128VLH4
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ Kinetis KL3 Mikrocontrollere IC 32-bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MKL36Z128VLH4 Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
16K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,71V – 3,6V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D - 16bit; D/A - 12bit
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
ARM® Cortex®-M0+
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (TA)
Kernestørrelse
32-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
48MHz