MCF5372LCVM240
DigiKeys varenummer
MCF5372LCVM240-ND
Producenter
Producentens varenummer
MCF5372LCVM240
Beskrivelse
IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Coldfire V3 MCF537x Mikrocontrollere IC 32-bit 240MHz ROMless 196-LBGA (15x15)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MCF5372LCVM240 Modeller
Kategori
Antal I/O
62
Mfr
Programs hukommelsetype
ROMless
Serie
RAM-størrelse
32K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,4V – 3,6V
Varestatus
Ikke til nye design
Oscillatortype
Ekstern
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Central processor
Coldfire V3
Monteringstype
Overflademontering
Kernestørrelse
32-bit
Leverandørs enhedspakning
196-LBGA (15x15)
Hastighed
240MHz