MCF5270VM100
DigiKeys varenummer
MCF5270VM100-ND
Producenter
Producentens varenummer
MCF5270VM100
Beskrivelse
IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Coldfire V2 MCF527x Mikrocontrollere IC 32-bit 100MHz ROMless 196-LBGA (15x15)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MCF5270VM100 Modeller
Kategori
Antal I/O
61
Mfr
Programs hukommelsetype
ROMless
Serie
RAM-størrelse
64K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,4V – 1,6V
Varestatus
Ikke til nye design
Oscillatortype
Ekstern
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Central processor
Coldfire V2
Monteringstype
Overflademontering
Kernestørrelse
32-bit
Leverandørs enhedspakning
196-LBGA (15x15)
Hastighed
100MHz