MCF52255CAF80
DigiKeys varenummer
MCF52255CAF80-ND
Producenter
Producentens varenummer
MCF52255CAF80
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Coldfire V2 MCF5225x Mikrocontrollere IC 32-bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MCF52255CAF80 Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
64K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 3,6V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 8x12b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
Coldfire V2
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
32-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
80MHz