MC68332ACEH16
DigiKeys varenummer
MC68332ACEH16-ND
Producenter
Producentens varenummer
MC68332ACEH16
Beskrivelse
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
CPU32 M683xx Mikrocontrollere IC 32-bit 16MHz ROMless 132-PQFP (24,13x24,13)
Kategori
Antal I/O
15
Mfr
Programs hukommelsetype
ROMless
Serie
RAM-størrelse
2K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
4,5V – 5,5V
Varestatus
Last Time Buy
Oscillatortype
Intern
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Central processor
CPU32
Monteringstype
Overflademontering
Kernestørrelse
32-bit
Leverandørs enhedspakning
132-PQFP (24,13x24,13)
Hastighed
16MHz