LPC3130FET180,551
DigiKeys varenummer
568-4696-ND
Producenter
Producentens varenummer
LPC3130FET180,551
Beskrivelse
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM926EJ-S LPC3100 Mikrocontrollere IC 16/32-bit 180MHz ROMless 180-TFBGA (12x12)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LPC3130FET180,551 Modeller
Kategori
Programs hukommelsetype
ROMless
Mfr
RAM-størrelse
96K x 8
Serie
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,1V – 3,6V
Emballage
Bakke
Datakonvertere
A/D 4x10b
Varestatus
Forældet
Oscillatortype
Ekstern
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Central processor
ARM926EJ-S
Monteringstype
Overflademontering
Kernestørrelse
16/32-bit
Leverandørs enhedspakning
180-TFBGA (12x12)
Hastighed
180MHz