LPC1768FET100Y
DigiKeys varenummer
568-LPC1768FET100YTR-ND - Tape & Reel (TR)
568-LPC1768FET100YCT-ND - Afskåret tape (CT)
568-LPC1768FET100YDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LPC1768FET100Y
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 100TFBGA
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M3 LPC17xx Mikrocontrollere IC 32-bit 100MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TFBGA (9x9)
EDA/CAD-modeller
LPC1768FET100Y Modeller
RAM-størrelse
64K x 8
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,4V – 3,6V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 8x12b; D/A 1x10b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
100MHz