LPC1767FBD100K
DigiKeys varenummer
568-LPC1767FBD100K-ND
Producenter
Producentens varenummer
LPC1767FBD100K
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M3 LPC17xx Mikrocontrollere IC 32-bit 100MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14)
EDA/CAD-modeller
LPC1767FBD100K Modeller
RAM-størrelse
64K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,4V – 3,6V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 8x12b; D/A 1x10b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
100MHz