LPC1766FBD100K
DigiKeys varenummer
568-LPC1766FBD100K-ND
Producenter
Producentens varenummer
LPC1766FBD100K
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M3 LPC17xx Mikrocontrollere IC 32-bit 100MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14)
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
64K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,4V – 3,6V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 8x12b; D/A 1x10b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
ARM® Cortex®-M3
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
32-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
100MHz