LPC1764FBD100,551
DigiKeys varenummer
568-4793-ND
Producenter
Producentens varenummer
LPC1764FBD100,551
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M3 LPC17xx Mikrocontrollere IC 32-bit 100MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LPC1764FBD100,551 Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
32K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,4V – 3,6V
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Datakonvertere
A/D 8x12b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
ARM® Cortex®-M3
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
32-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
100MHz