AFT31150NR5
DigiKeys varenummer
568-13436-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-13436-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
AFT31150NR5
Beskrivelse
RF MOSFET LDMOS 32V OM780-2
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
RF Mosfet 32 V 100 mA 2,7GHz – 3,1GHz 17,2dB 150W OM-780-2
Kategori
Strømklassificering (AMPS)
10µA
Producenter
NXP USA Inc.
Strøm - Test
100 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Effekt - Output
150W
Varestatus
Last Time Buy
Spænding - Nominel
65 V
Teknologi
LDMOS
Monteringstype
Overflademontering
Frekvens
2,7GHz – 3,1GHz
Pakke/hus
OM-780-2
Gain
17,2dB
Leverandørs enhedspakning
OM-780-2
Spænding - Test
32 V