AFT18S230SR5
DigiKeys varenummer
568-14106-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-14106-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
AFT18S230SR5
Beskrivelse
RF MOSFET LDMOS 28V NI780
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
RF Mosfet 28 V 1.8 A 1,88GHz 19dB 50W NI-780S-6
Kategori
Strøm - Test
1.8 A
Producenter
NXP USA Inc.
Effekt - Output
50W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Spænding - Nominel
65 V
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Overflademontering
Teknologi
LDMOS
Pakke/hus
NI-780S-6
Frekvens
1,88GHz
Leverandørs enhedspakning
NI-780S-6
Gain
19dB
Grundlæggende varenummer
Spænding - Test
28 V