780-M44-213R001
DigiKeys varenummer
NOR1029-ND
Producenter
Producentens varenummer
780-M44-213R001
Beskrivelse
CONN D-SUB HD RCPT 44POS PNL MNT
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
44 position D-Sub, Høj tæthed Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
780-M44-213R001 Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bakke
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Varestatus
Aktiv
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Stikforbindelse udformning
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Strømklassificering (AMPS)
3A
Antal positioner
Farve
Sort
Antal rækker
3
Kontaktform
Bearbejdet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) høj tæthed
Kontaktmateriale
Messing
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 105°C