774-E15-113R001
DigiKeys varenummer
NOR1016-ND
Producenter
Producentens varenummer
774-E15-113R001
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bakke
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Antal positioner
Funktioner
Jordingsindhak
Antal rækker
2
Farve
Hvid
Monteringstype
Kontaktform
Bearbejdet
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A)
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Kontakttype
Signal
Kontaktmateriale
Messing
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Driftstemperatur
-50°C – 100°C