183-037-113R161
183-037-113R161
183-037-113R161
DigiKeys varenummer
183-737ME-ND
Producenter
Producentens varenummer
183-037-113R161
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
37 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
183-037-113R161 Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bakke
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Forskydningsafstand bagud
0,590" (14,99mm)
Antal positioner
Funktioner
Jordforbindelse, Jordingsindhak
Antal rækker
2
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA9T), Nylon 9T
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C)
Kontaktmateriale
Messing
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 105°C