181-M62-213R001
DigiKeys varenummer
37-181-M62-213R001-ND
Producenter
Producentens varenummer
181-M62-213R001
Beskrivelse
CONN D-SUB HD RCPT 62P R/A SLDR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
62 position D-Sub, Høj tæthed Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
181-M62-213R001 Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Primær materiale
Metal
Serie
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Emballage
Bakke
Kontaktfinish
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Stikforbindelse udformning
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Strømklassificering (AMPS)
3A
Antal positioner
Forskydningsafstand bagud
0,350" (8,89mm)
Antal rækker
3
Farve
Sort
Monteringstype
Kontaktform
Bearbejdet
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C) høj tæthed
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA9T), Nylon 9T
Kontakttype
Signal
Kontaktmateriale
Messing
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C