179-037-513R571
179-037-513R571
179-037-513R571
DigiKeys varenummer
1237FFE-ND
Producenter
Producentens varenummer
179-037-513R571
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
37, 37 position D-Sub - stablet Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
179-037-513R571 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bakke
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,318" (8,08mm)
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Funktioner
Kortlås, Afskærmet
Antal positioner
Farve
Sort
Antal rækker
2, 2
Kontaktform
Stemplet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA9T), Nylon 9T
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C); 4 (DC, C)
Kontaktmateriale
Messing
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 105°C